A Facebookon jelent meg az előző testületben képviselőként tevékenykedő, egyébként ellenzéki politikus - Hlavács Judit - posztja, amelyben azt kifogásolja, hogy a gödi Samsung gyár megkapta most már hivatalosan is a bővítéséhez szükséges hatósági engedélyeket.
A bejegyzés itt olvasható:
https://www.facebook.com/share/p/18ELEtACQh/
A gödi Samsung gyárral az építésének megkezdése óta sok probléma merült fel. De mindvégig úgy tűnik, hogy a gyár fontos a nemzetgazdaság (?) számára. Vagy esetleg valaki mások számára. De tény, hogy az ott lakók számára nem hiányzik, sőt kifejezetten utálják, hogy ott van ez az óriási monstrum, néhány száz méternyire a lakott területtől. És persze azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy egy ekkora termelőüzem teljes csendben működik, szóval folyamatos a zaj a környéken - éjjel és nappal egyaránt. Nem beszélve az üzem működésével összefüggésbe hozott esetleges környezetkárosító anyagokról, amelyek miatt szintén elég nagy a felháborodás. De nem is a környezetvédelem, amivel most foglalkozni szeretnék. Sokkal inkább ennek az egész gyárnak a létrejöttével és működésével kapcsolatos politikai hálózattal. Tehát vágjunk is bele!
Azzal ugyebár nem mondok új információt, hogy a gyár létrejötte és működése a jelenlegi FIDESZ kormányzat aktív bábáskodása mellett történik. Nyilván lehet sorolni az érveket, hogy új munkahelyek, iparűzési adó bevétel, stb... csak éppen a helyiek vannak ebből az egészből kifelejtve, mintha nem is egy több mint húszezres város területén helyezkedne el az üzem. Szóval a FIDESZ hozta is és foggal-körömmel védi is a koreai céget.
Azért a történeti hűség kedvéért szeretném megjegyezni, hogy aki itt él a környékben pontosan tudja, hogy lassan már több külföldi munkást látunk, mint magyart a környékbeli üzletekben. Koreaiak, vagy egyéb távolkeletiek, aztán vannak oroszajkúak és szlovák nyelven is hallottam már a Sparban kommunikálni nyilvánvalóan itt dolgozó embereket. Szóval valóban létrejöttek új munkahelyek, de nem kifejezetten a magyar dolgozók számára.
Az iparűzési adót meg eddig a FIDESZ osztotta szét a komálós egyesületek, alapítványok és egyéb "pályázók" között, gondosan ügyelve, hogy valahogy mindig több jusson azoknak, akik valamiért - sokszor szellemként kiszolgálják - a FIDESZ érdekeit. Ezért kellett kialakítani a "különleges gazdasági övezetet" aminek a különlegessége lényegében az volt, hogy azért hozták létre, hogy nehogy megkaphassa a Samsung iparűzési adóját Göd, ha már voltak olyan renitensek az ott élők, hogy nem a FIDESZ-re szavaztak 2019-ben.
De foglalkozzunk már végre a címben szereplő tényekkel.
Balogh Csaba ellenzéki polgármester lemondása után kiírták az új választásokat. Nem volt tülekedés a polgármesteri székért, de a kevés jelölt között felbukkant egy ismerős név is, Kammerer Zoltáné, aki a maga sportágában tényleg megmutatta, hogy milyen szuper teljesítményre képes. De, hogy polgármesterként hogyan tudna teljesíteni, azt sokan kétkedve fogadták, tekintve, hogy a közeli ismerősei szerint sem ő "a legélesebb kés a fiókban". Viszont roppant csábítónak tűnt a választók számára, hogy nem pártszínekben indult, hanem függetlenként.
Legalábbis ezt mondta. Persze azért az akkori történesekből lehetett arra következtetni, hogy tulajdonképpen a FIDESZ van Kammerer mögött, csak persze inkognitóban, hiszen a korábbi FIDESZ-es polgármestert - Markó Józsefet - már nem választották meg a gödiek újra. Ezért lépett a képbe Balogh Csaba. Bár a rossznyelvek szerint Markó is indulni kívánt az időközi választáson, természetesen a FIDESZ színeiben, de ezt nem hagyták a kormánypárt irányító emberei. Inkább meglépték azt, hogy a gödi FIDESZ szervezetet beszántották, így Markó alól is kihúzták a szőnyeget. Ezt igazolja az alábbi cikk is!
Pedig semmi másról nem szólt a nóta, csak arról, hogy Kammerernek letakarítsák a pályát. Így az időközi választási kampányban lehetősége volt a térség országgyűlési képviselőjének a sajnálatát kifejezni, hogy Kammerer nem a pártja színekben indult, hanem függetlenként. Pedig ha akkor valaki vette volna a fáradságot és utánanéz, akkor kiderült volna számára, hogy Kammerer támogatta Tuzson 2022. kampányát, tehát dehogy független ő, csak úgy csinálnak. Nyilván ez nem volt más mint szimpla átverése az embereknek.
De joggal merülhet fel a kérdés, hogy hogyan is kerülhetett képbe polgármester jelöltként Kammerer? Önmagától jelentkezett vagy "megcsinálták". Aki kicsit is ismeri a FIDESZ működését, az pontosan tudja, hogy kár jelentkezni, mert csak akkor kap lehetőséget az illető, ha egyébként belőle nyilvánvalóan előnye származhat a FIDESZ-nek. Egy elszabadult hajóágyúként politizáló független polgármester életveszélyes lehet és romba döntheti az addig már jól kiépített rendszert. Tehát a metodikája a polgármester jelölt kiválasztásának az, hogy találni kell egy megfelelőnek tűnő, egyébként az adott településen ismert személyt, aki még örül is mint majom a farkának, ha megtudja, hogy a FIDESZ felfigyelt rá és helyzetbe hozza. Az is feltétel, hogy ne legyen okos, mert akkor könnyen átláthat a szitán és rájöhet, hogy tulajdonképpen csak egy bábu lesz a nagy politikai sakktáblán. És persze az sem árt, ha kellőképpen anyagias. Ezeknek a kritériumoknak tökéletesen megfelelt Kammerer, így felkerült a jelöltek közé.
De ki is lehetett, aki "kitalálta" őt? Nos, az biztos, hogy nem Tuzson, hiszen ő azért nem tölt olyan sok időt a környéken. Sokkal inkább egy olyan személy lehetett, aki helyben vagy a környékben él, régóta benne van a helyi politikában, kiterjedt kapcsolatrendszerrel rendelkezik és kellőképpen okos ahhoz, hogy felépítse Kammerer választási kampányát úgy, hogy minél kevésbé legyen nyilvánvaló, hogy a független jelölt mennyire nem is az. És itt kerül a képbe egy Dunakeszihez köthető személy, aki nem mellesleg hosszú évtizedeken keresztül tevékenykedett Dunakeszin alpolgármesterként és jó kapcsolatot ápol Tuzson Bencével is: ő Erdész Zoltán. A "királycsináló". Ebben a cikkben róla van szó.
Erdész meglátta Kammererben a lehetőséget: ismert sportoló, Gödön él hosszú idő óta, a politikában még nem prostituálódott, tapasztalatlan, és mérsékelten okos. Kammerer örömmel vállalta a szerepet, amit neki szántak, hiszen azért valljuk be legyezgette a hiúságát, hogy a sport után a politikában is jegyezzék a nevét. Megköttetett vele az alku: a FIDESZ megcsinálja neki a kampányt, ő meg nyer és utána megcsinálja, amit elvár ezért a FIDESZ. A Kammerer kampány beindult, a végrehajtók nem a helyiek voltak, hanem a dunakeszi Fidelitas csapata, akiket szintén Erdész irányítgatott, mint stratéga.
A persze már a kampányban is kiderült - hiszen voltak közös megnyilvánulások Tuzsonnal - hogy Kammerer élvezi a FIDESZ bizalmát, hiszen senkit nem indított rá. Persze, hogy nem, mert ő volt a FIDESZ jelöltje, csak ezt ugyebár nem lehetett kimondani, mert azzal Kammerer esélyeit csökkentették volna.
Fontos hozadéka volt a gödiek számára, hogy miután Kammerert megválasztották, a Pest Vármegyei Önkormányzattól jobban kezdtek pénzek érkezni a Samsung iparűzési adóból. Aztán az állami támogatások, pályázatok is sokkal olajozottabbak és eredményesebbek voltak. Szóval kész nyereség volt a városnak Kammerer.
Aprócska gond azonban adódott: egyre többen kezdték el azt mondogatni, hogy Kammerert a dunakesziek "gyámság alá" helyezték. Ezt arra alapozhatták, hogy Gödön szinte szóról-szóra, rendezvényről-rendezvényre minden megismétlődött, mint Dunakeszin. Dunakesziről kapta a jegyző asszonyt, aki elkötelezett híve Erdészéknek, több korábban a Dunakeszi Polgármesteri Hivatalban vezetőként dolgozó lett tanácsadó jó pénzért Gödön, Kammerer mellett. Dunakesziről a hivatalból többen érkeztek Gödre dolgozni, tulajdonképpen a Dunakeszi akarat érvényesülését biztosítani Gödön. És persze az már csak hab a tortán, hogy ha igazak a gödi városházi pletykák, akkor maga Erdész Zoltán is tanácsadóként ügyködik, vagy ügyködött a közelmúltig Kammerer mellett. Szóval felügyelte és fogta a kezét.
Ilyen körülmények között ugyebár nem is kell nagyon meglepődni azon, amit Hlavács Judit a bejegyzésem elején hivatkozott posztjában leírt. Kammerer régen, tulajdonképpen a kezdetektől fogva nem a gödiek érdekeit képviseli tetteiben, hanem az őt hatalomba segítők érdekeit. Persze írásban sokszor kinyilvánítja, hogy mi ellen és milyen határozottan tiltakozik, de tudjuk, hogy a papír és az internet mindent kibír.
Ennyi lett volna a kis történetem, amiből azt hiszem mindenki magától is rájön, hogy ténylegesen ki a góré Gödön!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.